Bezzecchi zawodnikiem MotoGP w przyszłym sezonie

Menadżer zespołu Sky Racing Team VR46, Pablo Nieto, w piątek potwierdził, że w kolejnym sezonie zawodnik Moto2, Marco Bezzecchi, będzie jeździł w klasie MotoGP w ekipie Valentino Rossiego. Razem z nim barwy zespołu legendarnego zawodnika reprezentować będzie Luca Marini.

Marco Bezzecchi w tym sezonie występuje w kategorii Moto2 w zespole Sky Racing Team VR46 – jest także członkiem akademii Valentino Rossiego. Aktualnie Włoch zajmuje trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata kategorii Moto2 – do drugiego Raúla Fernándeza traci 68 punktów.  W tym sezonie siedmiokrotnie stawał na podium, wygrywając raz – w Styrii.

W piątek rano, w Walencji, Pablo Nieto potwierdził, że to właśnie Bezzecchi i Marini będą jeździć w nowym zespole klasy królewskiej: „W następnym tygodniu mamy testy MotoGP, które przeprowadzimy razem z Lucą Marinim i Marco Bezzecchim. Marco będzie partnerem zespołowym Luki”.

Sam zainteresowany potwierdził te wieści po południu, w rozmowie z motogp.com: „Co mogę powiedzieć, jestem przeszczęśliwy. To spełniające się marzenie. Dla mnie to coś pięknego. Dodatkowo, otrzymanie tych wiadomości w moje urodziny sprawia, że jest to nawet bardziej niesamowite. Nie mogę się doczekać, aż wypróbuje motocykl”.

Bezzecchi cieszył się także z faktu, że jego partnerem w zespole będzie Luca Marini oraz że będzie jeździł na włoskim motocyklu - na Ducati.

Źródło: motogp.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze