Quartararo: Tylna opona nie pracowała, jak powinna

Fabio Quartararo osiągał dobre wyniki w piątkowych treningach, jak i sobotnich sesjach przed Grand Prix Aragonii pomimo zadeklarowanego braku sympatii do hiszpańskiego toru. Po starcie z trzeciej pozycji, w czasie wyścigu nie był jednak w stanie walczyć o podium ani utrzymywać tempa najszybszych zawodników.

„Po rozgrzewce spodziewałem się, że będę mógł walczyć o podium” – powiedział Quartararo, który ukończył wyścig na dość odległym, ósmym miejscu. „Czułem się dobrze na zużytych oponach, jednak w wyścigu moja tylna opona nie pracowała, jak powinna i z tego powodu straciłem tyle pozycji. Nie wiem co się stało, ale czułem, jakby opona miała za sobą 15 okrążeń już na starcie”.

Quartararo dołączył tym samym do zawodników, którzy coraz częściej sygnalizują problemy z oponami Michelin w czasie wyścigów – ostatnio byli to Mir i Bagnaia w Wielkiej Brytanii.

Lider klasyfikacji generalnej poinformował, że wcześniej w ten weekend nie miał takich odczuć, aż do wyścigu: „Nie miałem przyczepności”.

Francuz próbuje pozostać pozytywnie nastawiony: „To nie totalna katastrofa. Musimy przeanalizować dokładnie co się stało, a za tydzień ścigamy się na Misano. To tor, który bardzo lubię”.

Zawodnik Yamahy pozostaje liderem Mistrzostw Świata z 214 punktami na koncie.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Yamaha Motor Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze