Quartararo: To zwycięstwo smakowało świetnie

Fabio Quartararo zwyciężył w Grand Prix Wielkiej Brytanii na Silverstone, jadąc bardzo mocny i spokojny wyścig. Francuz tym samym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Jak powiedział, to jeden z lepszych wyścigów w jego karierze.

Zawodnik Yamahy cały weekend pokazywał się z dobrej strony. Piątkowe zmagania ukończył z najlepszym czasem, choć został on pobity następnego dnia przez Jacka Millera. Francuz awansował jednak do Q2 z drugiego miejsca po wszystkich trzech treningach. W FP4 udowadniał, że ma mocne tempo wyścigowe, za to w kwalifikacjach pojechał okrążenie, które ostatecznie wystarczyło na trzecią pozycję startową – do pole position zabrakło mu 0,036 sekundy.

Na starcie wyścigu lider klasyfikacji generalnej od początku trzymał się blisko czołówki. Najpierw wyprzedził Francesco Bagnaię, awansując na trzecią pozycję, a niedługo później podążał już na drugiej pozycji. Na piątym okrążeniu Quartararo odebrał prowadzenie młodszemu z braci Espargaró – Polowi, a później już do samego końca kontrolował tempo, zwyciężając ze sporą przewagą.

„To zwycięstwo smakowało świetnie” – przyznał. „W Austrii myślałem o mistrzostwie, gdy zmienialiśmy motocykle, tutaj o niczym”.

Francuz dodał, że świetnie czuł się na motocyklu i czuł, że jego hamowania były dobre. Kiedy miał trzy sekundy przewagi, zdecydował: „Dobrze, teraz czas jechać wolniej i nie popełniać błędów”.

Quartararo powiedział, że było to „perfekcyjne”, a także: „Kocham się tak ścigać, żyjąc momentem”.

Zawodnik Yamahy pozostaje liderem klasyfikacji, mając na koncie 206 punktów. Drugi Joan Mir traci do niego 65 oczek.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Yamaha Motor Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze