Pol Espargaró: Chcę po prostu cieszyć się tym momentem

Pol Espargaró sensacyjnie wygrał kwalifikacje i do Grand Prix Wielkiej Brytanii MotoGP na Silverstone wystartuje z pierwszej pozycji. Hiszpan pokazywał dobre tempo od początku weekendu, zaskakując wielu, szczególnie po ciężkich rundach w Austrii.

Na początku mogło się wydawać, że zawodnik Repsol Hondy był drugi w sesji kwalifikacyjnej, lecz brak radości w Pramacu i uśmiechy w garażu japońskiego zespołu zapowiadały to, co nadchodziło – Jorge Martin ustanowił swój niewiarygodny czas ścinając szykanę, aby jak później przyznał, dogonić zawodników przed nim i schować się w strudze.

Młodszy z braci Espargaró był czwarty w FP1, tracąc trzy dziesiąte sekundy do zespołowego partnera, Marca Márqueza. Utrzymał pozycje w drugim treningu, a sobotniej trzeciej sesji był szósty. Zapowiadało to ewentualny mocny rezultat, lecz zawodnik z Hiszpanii nie był faworytem to zdobycia pole position – wykręcił jednak świetny czas, w który później sam nie mógł uwierzyć.

„Niesamowite. Po prostu niesamowite” – mówił później. „Czułem się i czuję tak dobrze na motocyklu w ten weekend, na torze i jeśli chodzi o przyczepność”.

Pol Espargaró trzy tygodnie temu dojechał do mety na 16 miejscu, czym był rozgoryczony. Narzekał wtedy na małą przyczepność i brak wyczucia motocykla – zmieniło się to w Wielkiej Brytanii.

Po sobotnim sukcesie dziękował też członkom zespołu, którzy wspierali go w trudnych momentach. Na koniec dodał, że muszą dalej pracować z zespołem, aby wyniki były coraz lepsze, jednak powiedział też: „Na razie chcę po prostu cieszyć się tym momentem”.

Espargaró jest aktualnie piętnasty w klasyfikacji generalnej – do lidera, Fabio Quartararo, traci 140 punktów.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Honda Racing Corporation

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league