Odwołano tegoroczne Grand Prix Malezji MotoGP

Tegoroczny kalendarz MotoGP przeszedł kolejną modyfikację po tym, jak z powodu trwającej pandemii koronawirusa podjęto decyzję o anulowaniu Grand Prix Malezji i zastąpieniu tej rundy drugim wyścigiem na torze w Misano.

Mimo wcześniejszych nadziei co do organizacji pełnego kalendarza, pandemia wciąż zakłóca przebieg mistrzostw w różnych kategoriach motorsportu. W związku ze wzrostem dziennych zakażeń w Malezji, Dorna Sports podjęła decyzję o odwołaniu rundy MotoGP na torze Sepang po raz drugi z rzędu. Wyścig ten zostanie zastąpiony drugim wyścigiem na włoskim torze w Misano. Na razie nie wiadomo, jak będzie nazywało się to Grand Prix – ubiegłoroczne zmagania nosiły miano Grand Prix Emilii-Romanii. To jednak dobra wiadomość dla włoskich kibiców, którzy będą mieli dodatkową okazję do pożegnania Valentino Rossiego, który zakończy karierę w MotoGP po tym sezonie.  

„FIM, IRTA i Dorna Sports z przykrością ogłaszają odwołanie motocyklowego Grand Prix Malezji, który miał odbyć się na torze Sepang International Circuit w dniach 22-24 października. Trwająca pandemia COVID-19 i wynikające z niej ograniczenia wjazdu do Malezji spowodowały odwołanie wydarzenia. Mistrzostwa Świata FIM MotoGP z niecierpliwością czekają na powrót do Sepang w 2022 roku, aby ścigać się przy dziale naszych oddanych kibiców z Malezji” – czytamy w oświadczeniu.

„FIM, IRTA i Dorna Sports z przyjemnością potwierdzają, że MotoGP powróci na Misano World Circuit Marco Simoncelli na rundę w dniach 22-24 października, w weekend zaplanowany wcześniej na GP Malezji, na drugie Grand Prix na tym klasycznym włoskim torze. Nazwa tego wyścigu zostanie ogłoszona w odpowiednim czasie. Data wyścigu o Grand Prix San Marino i Riwiery Rimini pozostaje bez zmian”.

Dodanie drugiego wyścigu w Misano spowodowało, że MotoGP będzie miało aż 8 rund na powtarzających się rundach po podwójnych zmaganiach w Katarze i Austrii, zaś drugi wyścig w Portugalii zaplanowano na 7 listopada.

Źródło: motogp.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze