Grand Prix Ameryk wraca do kalendarza MotoGP

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Motocyklowe Mistrzostwa Świata MotoGP znów zawitają na tor Circuit of the Americas.

Zaplanowana początkowo na kwiecień runda jeszcze przed końcem sezonu została przeniesiona na trzeci kwartał tego roku. Inaczej niż w poprzednim sezonie, organizatorzy mistrzostw chcą wywiązać się z tego zobowiązania i umieścili rundę w Austin ponownie w kalendarzu, w weekend 1-3 października.

Wymusiło to przesunięcie o tydzień później rundy w Tajlandii – ta odbędzie się teraz w dniach 1-3 października. Na nowy termin wciąż czeka wyścig w Argentynie, który w pierwotnej wersji kalendarza był zaplanowany zaledwie tydzień przed Grand Prix Ameryk.

Jak potwierdził szef Dorny Carmelo Ezpeleta, ostatecznie wykreślona została natomiast runda w Japonii: „W związku z wymaganiami organizacyjnymi i logistycznymi rund MotoGP, musieliśmy do czerwca podjąć decyzję o kształcie drugiej połowy kalendarza. Promotor Grand Prix Japonii nie mógł potwierdzić możliwości organizacji wyścigu w pierwotnym terminie, stąd też musieliśmy podjąć decyzję o powrocie na tor Motegi w 2022 roku”.

Zakładając, że Grand Prix Argentyny się odbędzie, na tegoroczny sezon składać się będzie 20 wyścigów.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league