Gresini Racing zostanie satelickim zespołem Ducati od 2022 roku

Zespół Gresini Racing stanie się satelicką ekipą Ducati od 2022 roku po podpisaniu dwuletniego kontraktu. Potwierdzono również, że Fabio Di Giannantonio oraz Enea Bastianini będą kierowcami zespołu.

Gresini Racing dołączył do królewskiej klasy w 1997 roku, wystawiając pojedynczą Hondę NSR500 dla Alexa Barrosa na sezony 1997 i 1998. Po trzyletniej przerwie, zespół wrócił do MotoGP w 2002 roku, ponownie ze wsparciem Hondy, utrzymując tę współpracę aż do sezonu 2015. Od tego czasu wraz z ekipą Gresini swój zespół fabryczny wystawiała Aprilia, jednak pod koniec ubiegłego roku ogłoszono, że nastąpi powrót do niezależnej ekipy, ponieważ Aprilia zamierza sama wystawiać zespół fabryczny.

W czwartek potwierdzono, że od przyszłego roku Gresini otrzyma wsparcie Ducati, potwierdzając jednocześnie, że do MotoGP awans otrzyma obecny zawodnik Moto2, Di Giannantonio, który będzie zespołowym kolegą obecnego kierowcy Avintii, Bastianiniego.

„Dla każdego z nas to bardzo emocjonalna chwila” – powiedziała szefowa Gresini Racing, Nadia Padovani. „W poprzednich miesiącach nasze wysiłki złączyły się z silnym emocjonalnym impulsem do kształtowania przyszłości Gresini Racing, a teraz jesteśmy niezmiernie dumni i szczęśliwi mogąc to oficjalnie ogłosić”.

„To projekt zrodzony z ciągłości i jest oparty na wartościach, na których Fausto zbudował ten niesamowity zespół. Dziękuję przede wszystkim [CEO Dorny] Carmelo Ezpelecie za zapewnienie, że nigdy nie czuliśmy się samotni w tych miesiącach, Ducati za zaufanie do naszych projektów, Flex-Box, który dołączył do nas w tym nowym wyzwaniu jako sponsor tytularny i oczywiście Fabio i Enei: jestem pewien, że dadzą z siebie wszystko, by wymachiwać wysoko sztandar Gresini Racing”.

Gresini Racing kontynuuje swoją przygodę z MotoGP mimo śmierci swojego szefa – Fausto Gresiniego – w lutym tego roku, po tym, jak podwójny mistrz świata 125cc przegrał walkę z COVID-19. Zespół jest teraz kierowany przez żonę Gresiniego, Padovanię.

Oczekuje się, że Ducati już niedługo ogłosi współpracę z ekipą VR46 Valentino Rossiego, dzięki czemu liczba motocykli Ducati w stawce wzrośnie do ośmiu, mimo odejścia po tym sezonie obecnego satelickiego zespołu, Avintii Racing. Wolne miejsca zostaną zajęte właśnie przez ekipę VR46.

Źródło: motogp.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze