Rins nie wystartuje w Grand Prix Katalonii

Alex Rins nie przystąpi do najbliższego wyścigu MotoGP o Grand Prix Katalonii z powodu złamania ręki po wypadku na rowerze.

Hiszpan upadł podczas jazdy treningowej na rowerze po torze w Barcelonie i odczuł duży ból w prawym ramieniu. Został on szybko zabrany do szpitala Universitari Dexeus w Barcelonie na badania, które wykazały złamanie kości promieniowej.

Zespół Suzuki potwierdził również, że Rins przejdzie w piątek operację prawego ramienia, która ma spróbować przywrócić zawodnika do pełni sprawności. Wiadomo jednak, że z powodu kontuzji nie wystartuje on w wyścigu o Grand Prix Katalonii.

Jest to bardzo zła informacja dla Rinsa, który potrzebował dobrego rezultatu po ostatnich kiepskich wynikach. Reprezentant Suzuki wywracał się w ostatnich czterech wyścigach w Portimão, Jerez, Le Mans i Mugello, jadąc po dobrej pozycji. Z tego względu zajmuje on dopiero 13. miejsce w klasyfikacji zawodników z dorobkiem 23. punktów.

Nie wiadomo, czy Suzuki zdecyduje się wystawić na jego miejsce innego zawodnika. Na miejscu w Barcelonie znajduje się już jednak tester zespołu, Sylvain Guintoli, który miał uczestniczyć w poniedziałkowym teście, jak również być częścią załogi telewizyjnej relacjonującej GP Katalonii.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Suzuki

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1