Márquez nie pojedzie w Katarze

Honda oficjalnie poinformowała, że Marc Márquez nie pojawi się w Katarze na dwie otwierające rundy sezonu 2021 Motocyklowych Mistrzostwa Świata MotoGP.

Hiszpan wraz ze swoim zespołem medycznym ze szpitala Ruber Internacional uznał za rozsądne, aby nie startować w Katarze. W oficjalnej nocie możemy również przeczytać, że 15 tygodni po operacji zakażonego stawu rzekomego prawej kości ramiennej i intensywnych treningach otrzymano pozytywną odpowiedź kliniczną, prościej mówiąc, wszystko idzie zgodnie z planem.

Lekarze uznali, że po tam długiej absencji i braku intensywnych bodźców byłoby nierozsądnie narażać kości ramienia. Márquez przejdzie kolejne badania 12 kwietnia. Prawdopodobnym zastępcą mistrza MotoGP będzie Stefan Bradl.

„Po ostatnim spotkaniu z zespołem lekarskim, lekarze doradzili mi, że najrozsądniej jest nie brać udział w nadchodzącym Prand Prix Kataru i kontynuować plan powrotu do zdrowia, który realizowaliśmy w ostatnich tygodniach” – powiedział Márquez. „Bardzo chciałbym móc uczestniczyć w wyścigu otwierającym mistrzostwa świata, ale będziemy musieli kontynuować pracę, aby odzyskać optymalne warunki, które pozwolą nam powrócić do rywalizacji”.

Źródło: hondaracingcorporation.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze