Suzuki zaprezentowało tegoroczny motocykl MotoGP

Suzuki dokonało prezentacji swojego GSX-RR, na którym Joan Mir zamierza obronić tytuł mistrza świata kierowców MotoGP, a wraz z Alexem Rinsem – mistrzostwo wśród zespołów.

Suzuki to jedyny zespół w stawce, który nie dokonał zmian w składzie kierowców na ten sezon. W barwach japońskiej ekipy ponownie będą jeździć Mir i Rins, którzy mają ważne kontrakty do końca 2022 roku. W dzień pierwszego dnia przedsezonowych testów MotoGP, Suzuki pokazało malowanie tegorocznego motocykla – wśród zmian szczególnie zauważalne jest przybycie nowego sponsora, Monster Energy.

Choć skład zawodników nie uległ zmianie, Suzuki rozpocznie sezon bez wieloletniego menedżera, Davide Brivio, który dokonał zaskakującej decyzji o przejściu do zespołu Alpine w Formule 1, gdzie został dyrektorem wyścigowym. Suzuki w reakcji nie zdecydowało się zastąpić Brivio, a zamiast tego na czele ekipy znajdować się będzie komitet zarządzający składający się z siedmiu członków.

Mir w styczniu ogłosił, że nie zdecyduje się na jazdę z numerem 1 i pozostanie przy swojej 36, którą miał na motocyklu przez całą swoją karierę w mistrzostwach świata.

Dla Suzuki będzie to siódmy sezon w MotoGP. Tegoroczne mistrzostwa rozpoczną się nocnym wyścigiem w Katarze, który zaplanowany jest na 28 marca.

Źródło: motogp.com

Galeria:
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1