Petronas SRT zaprezentował motocykl na sezon 2021

Franco Morbidelli i Valentino Rossi przedstawili swoje Yamahy YZR-M1 na sezon 2021. Dla Petronas SRT będzie to zaledwie trzeci sezon w MotoGP. Poprzedni zakończyli zajmując drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, a Morbidelli zdobył drugie miejsce w klasyfikacji kierowców. W tym sezonie po wieloletniej współpracy z fabrycznym zespołem Yamahy, do Petronas SRT dołącza Valentino Rossi.

Barwy motocykli pozostają niezmienione w porównaniu do ubiegłego roku. W standardowe malowanie wkomponowane są kolory kierowców, zieleń u Morbidelliego i charakterystyczny dla Rossiego, neonowy żółty. Yamaha przygotowała dla Rossiego motocykl w specyfikacji fabrycznej, podczas gdy dla Morbidelliego będzie to stara specyfikacja A-spec Plus. Przy czym, szef zespołu Razlan Razali nie ukrywa, że Yamaha Franco będzie udoskonalana wraz z biegiem sezonu.

Po zeszłorocznych sukcesach Petronas deklaruje, że chce kontynuować tą dobrą passę zarówno z Morbidellim jak i z Valentino Rossim, który zajął w zespole miejsce Fabio Quartararo. Zespół z Malezji liczy, że doświadczenie i potencjał włoskich kierowców pomogą sięgnąć im po tytuł w nadchodzącym sezonie.

Szef zespołu Petronas SRT, Razlan Razali ujawnił również, że zespół rozpoczął rozmowy z Yamahą o przedłużenie współpracy na kolejne 5 lat. Urwał tym samym spekulacje, że Malezyjska drużyna rozważa współpracę z Suzuki w przyszłych sezonach.

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league