Honda zaprezentowała motocykl MotoGP na sezon 2021

Fabryczny zespół Hondy ujawnił swój tegoroczny motocykl MotoGP, na którym sześciokrotny mistrz Marc Márquez oraz przybywający z KTM-a Pol Espargaró będą rywalizować o dobre wyniki.

Głównym aspektem związanym z prezentacją Repsol Hondy było jednak pierwsze publiczne wystąpienie Márqueza w barwach swojego zespołu od swojej nieudanej próby powrotu do wyścigów po złamaniu ręki na początku ubiegłego sezonu. Zespołowym kolegą Hiszpana będzie jego rodak, mistrz świata Moto2 z 2013 roku Pol Espargaró, który rozstał się z KTM-em po czteroletniej współpracy.

Powrót do sprawności Márqueza nabrał ostatnio tempa. Dwa tygodnie temu Honda opublikowała informację, że ramię Marqueza zaczęło wykazywać oznaki poprawy po trzeciej operacji, która została przeprowadzona w grudniu. W sierpniu ubiegłego roku konieczne było przeprowadzenie drugiej operacji z powodu wdania się infekcji, co w efekcie wykluczyło go całkowicie z udziału w sezonie 2020. Mimo poprawy, Márquez podczas prezentacji zapowiedział, że nie pojawi się w testach MotoGP w Katarze i wątpliwy jest również udział w pierwszych wyścigach.

W ubiegłym roku w miejsce Márqueza jeździł kierowca testowy Hondy, Stefan Bradl. Niemiec rywalizował od Grand Prix Czech, a jego najlepszym wynikiem było siódme miejsce zdobyte w ostatnim wyścigu w Portugalii. Pojawiły się co prawda spekulacje, że na wypadek nieobecności Márqueza tymczasowo ścigać się może Andrea Dovizioso, który rozstał się z Ducati i obecnie nie ma miejsca w stawce, jednak wiele wskazuje na skorzystanie z usług Bradla.

Galeria:
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze