Dodatkowe dni testów MotoGP w Katarze

MotoGP potwierdziło, że dodatkowe dwa dni testów, jak również shakedown, został dodany do harmonogramu jazd w marcu w Katarze. Jest to reakcja na odwołanie oficjalnych przedsezonowych testów na torze Sepang w Malezji.

Kilka dni temu mistrzostwa poinformowały, że odwołane zostały trzy dni testów na torze Sepang z powodu ogłoszenia stanu wyjątkowego po wzroście liczby zakażeń na koronawirusa. Jednocześnie MotoGP zapewniało, że harmonogram testów w Katarze, jak również rozpoczęcie sezonu w tym kraju, nie ulega zmianie.

W czwartek doszło do spotkania między Dorna Sports, FIM, a zespołami MotoGP, aby przedyskutować różne aspekty dotyczące tego sezonu oraz możliwych wariantów w zależności od sytuacji na świecie. Uzgodniono, że do marcowych testów w Katarze zostaną dodane dodatkowe dwa dni – przed zaplanowanymi na 10-12 marca oficjalnymi testami, zawodnicy będą mogli zapoznać się z maszynami 6 i 7 marca. Ponadto, shakedown, w którym udział wezmą debiutanci i kierowcy testowi, zaplanowano na 5 marca na torze Losail.

„Po niedawnym spotkaniu między organizacją mistrzostw oraz zespołami klasy MotoGP, uzgodniono zmiany w harmonogramie testów w Katarze. W marcu na Losail International Circuit odbędą się dodatkowe dwa dni testowe, jak również shakedown. Zaplanowane są one przed już wcześniej potwierdzonymi testami w Katarze, pozwalając zespołom na dodatkowe przygotowanie przed sezonem 2021” – czytamy w oświadczeniu MotoGP.

„5 marca odbędzie się shakedown, który zostanie ograniczony wyłącznie do zawodników testowych oraz debiutantów klasy MotoGP. 6 i 7 marca, wszyscy kierowcy mogą wziąć udział w tych dwóch dodatkowych oficjalnych dniach testów”.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league