Przedsezonowe testy MotoGP w Malezji zostały odwołane

MotoGP poinformowało, że przedsezonowe testy w Malezji nie odbędą się z powodu pandemii koronawirusa.

W Malezji na torze Sepang International Circuit miały odbyć się tradycyjne już testy MotoGP, zaplanowane na 19-21 lutego. Władze serii prowadziły rozmowy z rządem Malezji w celu przygotowania specjalnych wytycznych dla zespołów i zawodników, aby mogły wjechać do kraju i wiele wskazywało na to, że nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby te testy zorganizować w dobie wciąż trwającej pandemii.

We wtorek w Malezji ogłoszono jednak stan wyjątkowy z powodu wzrostu liczby zakażeń, zaś MotoGP potwierdziło anulowanie testów w Sepang. Na chwilę obecną testy w Katarze, jak i samo rozpoczęcie sezonu na Losail International Circuit, mają odbyć się zgodnie z planem.

„FIM, IRTA i Dorna Sports z przykrością ogłaszają odwołanie zarówno testu Shakedown, jak i oficjalnych testów w Sepang” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez MotoGP. „Trwająca pandemia COVID-19 i wynikające z niej lockdowny oraz komplikacje zmusiły do odwołania obu wydarzeń, które miały odbyć się w lutym na torze Sepang International Circuit w Malezji. Testy w Katarze, które mają zostać przeprowadzone na Losail International Circuit w dniach 10-12 marca, pozostają w planach, a wszelkie zmiany będą komunikowane na bieżąco”.

W tym sezonie MotoGP zaplanowano 20 wyścigów. Tegoroczne zmagania ma rozpocząć Grand Prix Kataru 28 marca, a zakończyć w listopadzie w Walencji.

Źródło: motogp.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze