Marc Márquez ponownie operowany

Sześciokrotny mistrz MotoGP Marc Márquez został poddany trzeciej operacji ramienia od czasu wypadku podczas pierwszej rundy sezonu 2020 na torze Jerez.

Ośmiogodzinna operacja została przeprowadzona w Madrycie i przebiegła bez powikłań. Lekarze usunęli tytanową płytkę, która umieszczona była w ramieniu zawodnika i założyli nową, przy okazji przeszczepiając fragment kości z miednicy. Jak poinformowała Honda, decyzja o operacji została podjęta w związku z powolnym leczeniem kontuzji.

Márquez spadł z motocykla podczas inauguracyjnego wyścigu minionego sezonu i już we wtorek po zawodach w jego ciele umieszczono tytanową płytkę. Mówi się, że została ona zamontowana zbyt sztywno i gdy tylko Hiszpan zasiadł na motocyklu cztery dni później, powiększył uraz i wykluczył się z reszty sezonu.

Honda nie komentuje kwestii powrotu Márqueza do MotoGP, lecz po przejściu tego typu operacji będzie musiał odpoczywać przez około sześć miesięcy, zatem niemal na pewno opuści początek sezonu 2021, który ma rozpocząć się 28 marca w Katarze.

Źródło: hondaracingcorporation.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze