Lecuona nie wystartuje w Grand Prix Europy

Zawodnik ekipy Tech 3 Iker Lecuona nie weźmie udziału w nadchodzącym wyścigu MotoGP o Grand Prix Europy z powodu nałożenia na niego obowiązkowej kwarantanny po tym, jak jego brat i jednocześnie asystent uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.

Lecuona co prawda we wtorek uzyskał wynik ujemny na obecność koronawirusa, lecz jego brat, z którym Lecuona mieszka w Andorze, otrzymał pozytywny wynik. Zgodnie z przepisami tego kraju, Lecuona musi poddać się obowiązkowej kwarantannie na okres dziesięciu dni, mimo że jego test nie wykrył COVID-19. Kolejny test zaplanowano na przyszłą środę i on zadecyduje, czy Hiszpan będzie mógł wystartować w Grand Prix Walencji. Tech 3 potwierdziło już, że nie wystawi zawodnika zastępczego.

„Z przykrością informujemy, że Iker Lecuona nie weźmie udziału w Grand Prix Europy w ten weekend. Jak dotąd wszystkie testy dawały wynik ujemny, ale jego brat, który jest również jego asystentem, otrzymał wynik dodatni i dlatego władze Andory sklasyfikowały [zawodnika] jako ‘przypadek kontaktowy’. Dzisiaj ma odbyć kolejny test, ale nawet jeśli wyjdzie on negatywny, będzie musiał pozostać w kwarantannie bez wychodzenia z domu w Andorze przez 10 dni” – powiedział Herve Poncharal, szef Tech 3.

„W planach jest przeprowadzenie kolejnego testu w przyszłą środę, a jeśli ten również da negatywny wynik, będzie mógł wziąć udział w drugim wyścigu w Walencji. To bardzo niefortunne, wszyscy byli bardzo ostrożni. Bardzo nam przykro z tego powodu. Mamy tylko nadzieję, że kolejne testy Ikera dadzą ujemny wynik i w przyszłym tygodniu zobaczymy go tutaj”.

„Nie można zapomnieć, że to jego domowe Grand Prix, a zarówno on, jak i zespół, oczekiwali tak wiele po tych dwóch wyścigach. To wielka szkoda. Taka jest jednak sytuacja na świecie i zdarzają się tego typu niefortunne rzeczy. Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu wszystko wróci do normy. Oczywiście nie zostanie on zastąpiony w tym wyścigu, dlatego cały zespół Red Bull KTM Tech 3 skoncentruje się na naszym jednym zawodniku, Miguelu Oliveirze”.

Źródło: teamtech3.fr

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze