Valentino Rossi zakażony koronawirusem

Dziewięciokrotny motocyklowy mistrz świata Valentino Rossi potwierdził, że otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i z tego względu nie wystartuje w najbliższym wyścigu MotoGP o Grand Prix Aragonii.

Od opóźnionego rozpoczęcia tegorocznego sezonu MotoGP, mistrzostwa nakreśliły protokół obowiązujący w padoku, który miał zapewnić bezpieczne odbywanie weekendów wyścigowych, chociaż do tej pory stwierdzono już kilka przypadków zakażenia. Rossi za pośrednictwem mediów społecznościowych napisał, że dziś rano poczuł się gorzej, a drugi z przeprowadzonych testów dał pozytywny wynik zachorowania na COVID-19.

„Niestety, dziś rano obudziłem się i nie czułem się dobrze. Kości mnie bolały i miałem lekkie przeziębienie, więc natychmiast zadzwoniłem do lekarza, który dwukrotnie mnie przetestował. Wynik szybkiego testu PCR był negatywny, podobnie jak test, który przeszedłem we wtorek. Z kolei wynik drugiego testu, którego wynik przesłano mi dzisiaj o godzinie 16:00 dzisiejszego popołudnia, niestety był pozytywny” – napisał Rossi na swoich profilach społecznościowych.

„Jestem rozczarowany, że muszę opuścić wyścig w Aragonii. Chciałbym być optymistą i pozostać pewnym siebie, ale spodziewam się, że w drugiej rundzie w Aragonii również się nie pojawię… Jestem smutny i zły, ponieważ robiłem wszystko, aby przestrzegać zasad i chociaż wynik wtorkowego testu był negatywny, odizolowałem się od mojego powrotu z Le Mans. Tak czy inaczej jest jak jest i nie mogę nic zrobić, aby zmienić sytuację. Będę teraz podążał za procedurą medyczną i mam po prostu nadzieję, że wkrótce poczuję się lepiej”.

Na razie nie wiadomo, czy, a jeśli tak, to kto zastąpi utytułowanego Włocha w fabrycznym zespole Yamahy. Zawodnikiem testowym ekipy jest Jorge Lorenzo, który niedawno odbył test na portugalskim torze w Portimão.

Rossi zajmuje obecnie 13. miejsce w klasyfikacji zawodników z dorobkiem 58. punktów. W tym sezonie pojawił się raz na podium – podczas drugiego wyścigu sezonu o Grand Prix Andaluzji. Z kolei trzech ostatnich rund nie ukończył.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league