Francesco Bagnaia dołączy do fabrycznego zespołu Ducati w MotoGP

Włoski producent Ducati poinformował, że Francesco Bagnaia zajmie miejsce odchodzącego Andrei Dovizioso w fabrycznym zespole na sezon 2021 Motocyklowych Mistrzostw Świata. 23-latek będzie ścigać się u boku Jacka Millera.

„Chciałem zostać zawodnikiem Ducati jeszcze przed zdobyciem tytułu w Moto2, a oni wybrali mnie zanim wiedziałem, że to nastąpi” – powiedział Bagnaia. „Postawiliśmy na to, bo zawsze byłem szybkim zawodnikiem, ale niczego jeszcze nie osiągnąłem. Ducati uwierzyło we mnie zanim zrobił to ktokolwiek inny. Nie wiedzieliśmy, w co się pakujemy, ale niczego bym nie zmienił”.

„Mój debiut w MotoGP nie był łatwy, ale Ducati nigdy we mnie nie zwątpiło i wspierało mnie, pozwalając mi zebrać doświadczenie w sezonie 2019. Słuchałem się ich, ufałem im i wspólnie zrozumieliśmy się, a teraz będziemy stanowić znakomity zespół. Nauczyli mnie metod pracy, które pozwoliły mi zaznać pierwszych sukcesów, a to dopiero początek. Dzisiaj jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, bo spełniło się moje marzenie. Zawsze chciałem reprezentować Ducati”.

Bagnaia ma za sobą dwa sezony w MotoGP wraz z zespołem Pramac Racing. Włoch sięgnął po swoje pierwsze podium dwa tygodnie temu na torze Misano. Jego zespołowym partnerem jest w tym roku Jack Miller, którego przejście do głównego składu zapowiedziano już w maju.

Ducati ogłosiło również nowy skład zespołu Pramac na przyszłoroczny sezon. Satelicką ekipę reprezentować będą dwukrotny mistrz Moto2 Johann Zarco oraz mistrz Moto3 Jorge Martín.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ducati

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league