Zarco z karą za spowodowanie wypadku w MotoGP

Johann Zarco został ukarany przez sędziów Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP za spowodowanie wypadku podczas minionego Grand Prix Austrii na torze w Spielbergu. Francuz będzie musiał wystartować z alei serwisowej do niedzielnego Grand Prix Styrii.

„Podczas wyścigu o Grand Prix Austrii, [Johann Zarco] dopuścił się nieodpowiedzialnej jazdy w drugim zakręcie, doprowadzając do wypadku” – czytamy w oświadczeniu sędziów. „Stoi to w sprzeczności z artykułem 1.21.2 regulaminu, mówiącego, że zawodnik musi jechać w sposób odpowiedzialny, nie powodując zagrożenia dla innych uczestników na torze i w alei serwisowej”.

„Z tego powodu i biorąc pod uwagę powagę wykroczenia, sędziowie MotoGP nałożyli karę startu z alei serwisowej do kolejnego wyścigu MotoGP, zgodnie z artykułem 3.2.1 kodeksu dyscyplinarnego”.

Zarco zderzył się z Franco Morbidellim, w wyniku czego obaj zawodnicy odpadli z rywalizacji, a roztrzaskane motocykle powróciły na tor, przekraczając tor jazdy Valentino Rossiego i Mavericka Viñalesa.

Źródło: fim-live.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league