Bradl zastąpi Márqueza w trakcie weekendu w Brnie

Stefan Bradl zastąpi Marca Márqueza w trakcie zbliżającego się weekendu w Brnie. Dla Niemca będzie to pierwszy występ od ubiegłorocznego wyścigu w Austrii.

Wczoraj wieczorem środowisko MotoGP obiegła informacja, że obrońca mistrzowskiego tytułu przeszedł kolejny zabieg prawego przedramienia i nie będzie w stanie wystartować w najbliższym wyścigu w Brnie, a także zagrożony jest jego występ w Austrii w przyszłym tygodniu. Hiszpan potrzebuje teraz czasu na regenerację i nie ma mowy o podobnej sytuacji do tej z Jerez, kiedy to Márquez próbował wystartować w wyścigu kilka dni po operacji.

W tej sytuacji jego miejsce zajmie Stefan Bradl, czyli kierowca testowy Repsol Hondy. Niemiec w poprzednim sezonie wystartował w czterech wyścigach, w których zdobył 10 punktów. Teraz jego zadaniem będzie wspieranie w walce o punkty Alexa Márqueza, który do tej pory zdobył jedyne punkty dla zespołu. Bradl bardzo dobrze czuje się na torze w Brnie i powinien być w stanie walczyć o czołową dziesiątkę. 

Alex Márquez czuję się na motocyklu coraz pewniej i robi ciągłe postępy, co przekłada się na jego tempo wyścigowe. Hiszpan po raz kolejny będzie musiał obejść się bez wsparcia i wskazówek swojego starszego brata, ale z pewnością powalczy o punkty. 

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej zespołu Repsol Honda Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league