Quartararo: To był najtrudniejszy wyścig w moim życiu

Fabio Quartararo po swoim drugim z rzędu zwycięstwie w MotoGP przyznał, że musiał obrać zupełnie inny styl jazdy, aby odnieść kolejny triumf na torze Jerez.

Francuz po wywalczeniu pole position tym razem pewnie prowadził od startu do mety, jednak warunki na hiszpańskim torze podczas wyścigu o GP Andaluzji były upalne. Temperatura toru przekraczała momentami 60°C, przez co niektórzy zawodnicy nie ukończyli zmagań z powodu awarii. Quartararo nie zaznał jednak żadnych problemów, jednak podkreślił, że wyścig sam w sobie był ogromnym wyzwaniem.

„Ten wyścig był trudny. Zazwyczaj zaczynamy z nową oponą na starcie, ale wspólnie z Yamahą zdecydowaliśmy się na rozgrzewkę w postaci trzech okrążeń, aby zobaczyć, czy opona jest w porządku. Jestem ogromnie szczęśliwy – od początku mieliśmy niesamowite tempo i wypracowaliśmy przewagę, a także byliśmy w stanie szybko zmieniać mapowanie. Byłem bardzo zadowolony, ponieważ nadawałem tempo, ale było naprawdę ciężko. Kiedy wypracowałem dwie sekundy przewagi, powiększenie jej do czterech było niesamowitym wyzwaniem” – powiedział Quartararo.

„Popełniłem dzisiaj kilka błędów, ale były one małe. Przejechanie 25 okrążeń na czele wyścigu przy takiej temperaturze było ogromnie trudne. Myślę, że to był najtrudniejszy wyścig w moim życiu. Było bardzo gorąco, brakowało powietrza, a moje dłonie oraz stopy były strasznie ciepłe. Warunki były naprawdę ciężkie, ale na motocyklu czułem się naprawdę dobrze”.

Quartararo jest oczywiście bardzo zadowolony z rezultatu, jednak podkreślił, że w niedzielę musiał jechać inaczej niż tydzień temu na tym samym torze z powodu różnicy warunków.

„Konsekwentność na 25 okrążeniach była dobra, ale warunki nie były takie same niż w ubiegłym tygodniu, przez co musiałem jechać w inny sposób. Względem poprzedniego sezonu znacząco jednak poprawiłem jazdę w tego typu warunkach”.

Dzięki dwóm zwycięstwom, Quartararo przewodzi klasyfikacji kierowców z dorobkiem 50. punktów i ma ich o 10 więcej niż będący na drugim miejscu Maverick Viñales.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league