Rossi: Zmiany, które wprowadziliśmy zaczynają działać

Valentino Rossi przyznał, że w trakcie dzisiejszych treningów czuł się dużo lepiej na motocyklu niż miało to miejsce tydzień temu.

W trakcie pierwszego treningu Rossi prezentował bardzo dobre tempo i przez cały czas utrzymywał się w czołówce klasyfikacji. Jedynym zawodnikiem, który wykręcił lepszy czas od Włocha był jego zespołowy kolega Maverick Viñales. To zdecydowana poprawa tempa Rossiego w porównaniu z poprzednim weekendem, chociaż w trakcie popołudniowej sesji jego tempo nie wystarczyło na czołowe pozycje. 

Pomimo tego 41 - latek jest pozytywnie nastawiony przed dalszą częścią weekendu. "To były dobre treningi, byłem dużo szybszy niż w poprzednim tygodniu, co jest zdecydowanym pozytywem" - rozpoczął Rossi. "Postanowiliśmy zmienić kilka rzeczy w ustawieniach motocykla i teraz czuję się dużo bardziej komfortowo i mogę naciskać. Poprawiłem swoje tempo, a opony pracują lepiej i nie zużywają się tak szybko".

Wygląda więc na to, że Valentino Rossi uporał się z większością problemów, które towarzyszyły mu w trakcie poprzedniego weekendu w Hiszpanii i w trakcie kwalifikacji i wyścigu będzie w stanie powalczyć o coś więcej niż kilka punktów. 

Źródło: gpone.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league