Crutchlow również nie wystartuje w pierwszym wyścigu MotoGP

Cal Crutchlow nie pojawi się na starcie dzisiejszego wyścigu MotoGP o Grand Prix Hiszpanii na skutek kontuzji po ogromnym wypadku, do którego doszło w porannej sesji rozgrzewkowej.

Kierowca LCR Hondy przy dużej prędkości wypadł w ósmym zakręcie toru Jerez i wymagał pomocy porządkowych. Następnie został on zabrany do centrum medycznego na przeprowadzenie obowiązkowych badań. Wykazały one uraz pleców, który wyeliminował Brytyjczyka ze startu w inauguracyjnym sezon GP Hiszpanii.

Crutchlow pierwotnie wywalczył szóste pole startowe i był drugim najszybszym zawodnikiem Hondy, plasując się za Markiem Márquezem, który swoją maszynę ustawi na P3. Kontrakt Crutchlowa z obecną ekipą kończy się w tym sezonie, a dalsza jego przyszłość w sporcie nie jest znana.

Tym samym Crutchlow stał się drugim zawodnikiem, który nie pojawi się na starcie wyścigu. O poranku potwierdzono, że w rywalizacji na Jerez udziału nie weźmie również Alex Rins, który doznał kontuzji prawego ramienia po wczorajszym wypadku w końcówce kwalifikacji.

Z pole position do dzisiejszego wyścigu w Jerez wystartuje Fabio Quartararo, zaś obok niego ustawią się Maverick Viñales oraz wspomniany już Márquez.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league