Organizator Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP poinformował o wykreśleniu z kalendarza wyścigów w Niemczech, Holandii oraz Finlandii, w związku z trwającą pandemią koronawirusa.

Wszystkie trzy wspomniane wyścigi miały odbyć się w lipcu. O ile tory Sachsenring i Assen mają swoje stałe miejsce w kalendarzu MotoGP, dla nowego toru KymiRing miał być to debiut w mistrzostwach świata, który musi być teraz przeniesiony na kolejny rok.

„Z wielkim smutkiem muszę ogłosić odwołanie tych trzech ważnych grand prix w kalendarzu MotoGP” – powiedział szef Dorna Sports Carmelo Ezpeleta. „Grand Prix Niemiec odbywa się na unikatowym torze z niesamowitą historią, a KymiRing to nowy ekscytujący tor, który sprowadzi wyścigi motocyklowe do Finlandii po raz pierwszy od 1982 roku. Kultowy tor w Assen miał zaszczyt być jedynym obiektem, który gościł rundę mistrzostw świata co roku, bez przerwy, od czasu ich powstania w 1949 roku”.

„W imieniu Dorny chciałbym podziękować fanom za zrozumienie oraz cierpliwość w oczekiwaniu aż ta trudna sytuacja ulegnie poprawie. Nie możemy doczekać się powrotu na Sachsenring oraz Assen w 2021 roku i gorączkowo wyczekujemy debiutu na nowym torze KymiRing”.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race