Grand Prix Finlandii MotoGP zostało przełożone

Organizatorzy motocyklowego wyścigu o Grand Prix Finlandii ogłosili, że pierwsza od 1982 roku runda w tym kraju na torze KymiRing nie odbędzie się w planowanym terminie z powodu pandemii koronawirusa.

To już jedenasta runda MotoGP, która została przełożona na bliżej nieokreśloną datę. W tym sezonie Finlandia miała powrócić do kalendarza mistrzostw dzięki nowo wybudowanemu torowi KymiRing, zaś wyścig był zaplanowany na 12 lipca. Pierwotnie runda miała odbyć się już w 2018 roku, jednak z powodu opóźnień w budowie obiektu debiut tego toru był możliwy dopiero teraz.

Tym razem doszło do kolejnego przełożenia tej rundy, lecz w tym przypadku powodem jest globalna pandemia koronawirusa. W piątek organizatorzy GP Finlandii opublikowali oświadczenie, w którym dokładnie tłumaczą obecną sytuację.

„Decyzja o przełożeniu Grand Prix Finlandii MotoGP została podjęta przez Dorna Sprots, która jest właścicielem praw do zawodów. Fiński rząd zalecił, że przed sierpniem wydarzenia z udziałem ponad 500 osób nie mogą się odbyć z powodu pandemii koronawirusa. Decyzja o odroczeniu wyścigu MotoGP w Finlandii została podjęta przez Dorna Sports oraz właściciela toru KymiRing zgodnie z zaleceniami fińskiego rządu. Dorna Sports obiecała ogłosić przyszłość GP Finlandii MotoGP możliwie najszybciej” – czytamy w wydanym oświadczeniu.

Tym samym pierwszy zaplanowany wyścig MotoGP w tym sezonie jest Grand Prix Czech na torze w Brnie, które powinno odbyć się 9 sierpnia.

Źródło: finlandmotogp.fi

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league