MotoGP zamraża rozwój motocykli w sezonie 2020

Komisja Grand Prix uchwaliła zmiany w regulaminach technicznych na lata 2020-2021 Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP. Zmiany regulaminowe mają na celu ograniczenie kosztów uczestnictwa w okresie pandemii koronawirusa. Władze serii i producenci zgodzili się na zamrożenie rozwoju silników i aerodynamiki aż do pierwszego wyścigu sezonu 2021.

Procedura homologacyjna na sezon 2020 odbyła się w sposób elektroniczny przed niedoszłym do skutku wyścigiem w Katarze. Jest to punkt wyjścia do zamrożenia rozwoju motocykli, które będą musiały ścigać się w niezmienionej konfiguracji aż do kolejnego sezonu. Dotyczy to wszystkich producentów, również tych posiadających koncesje uprawniające do dodatkowych homologacji. Nie zmienia się to, że producenci mogą przygotować inną specyfikację silnika dla zespołów klienckich, a każdy zawodnik może korzystać z indywidualnej konfiguracji aerodynamicznej.

Przed pierwszym wyścigiem sezonu 2021 zawodnicy będą mogli wybrać dowolny projekt aerodynamiczny homologowany przez swojego producenta na sezon 2020, po czym znów obowiązywać będą normalne przepisy, pozwalające na jedną zmianę pakietu aerodynamicznego w trakcie sezonu.

W przypadku silników, przedłużenie tegorocznych homologacji aż do pierwszego wyścigu sezonu 2021 oznacza, że także w przyszłym sezonie producenci bez koncesji nie będą mogli wprowadzać zmian w jednostkach napędowych. Marki posiadające koncesje znów będą mogły natomiast homologować dowolną ilość specyfikacji w trakcie sezonu.

Źródło: fim-live.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league