Grand Prix Ameryk przełożone na listopad

Tegoroczny sezon motocyklowych mistrzostw świata MotoGP rozpocznie się najwcześniej 19 kwietnia w argentyńskim Termas de Río Hondo. Zaplanowane na początek kwietnia Grand Prix Ameryk w Austin zostało bowiem przełożone na drugi weekend listopada, w miejsce rundy w Walencji.

„FIM, IRTA oraz Dorna Sports z żalem ogłaszają przełożenie Grand Prix Ameryk, które miało się odbyć w dniach 3-5 kwietnia” – czytamy w oświadczeniu. „Z powodu trwającego zagrożenia koronawirusem, runda została przełożona na końcówkę sezonu i odbędzie się w dniach 13-15 listopada”.

Podobnie jak w przypadku Grand Prix Tajlandii, nowy termin został wyznaczony kosztem innego wyścigu w kalendarzu – na ten weekend miała przypadać bowiem kończąca sezon runda w Walencji, która musiała zostać przesunięta o tydzień, zatem sezon zakończy się 22 listopada.

Władze toru Circuit of the Americas opublikowały swoje oświadczenie, w którym wyjaśniają, że ryzyko wystąpienia choroby w Teksasie jest jak na razie niskie, a głównym powodem zmiany terminu są utrudnienia w ruchu lotniczym z Europy.

Źródło: motogp.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze