Yamaha zaprezentowała niezmienione barwy na nowy sezon

Fabryczny zespół Yamahy ujawnił w Sepang przed rozpoczęciem testów MotoGP tegoroczne malowanie M1, które w zasadzie nie zmieniło się względem poprzedniego sezonu.

Yamaha, która ukończyła ubiegłoroczny sezon na drugim miejscu wśród producentów i trzecim wśród zespołów, pozostaje na ten rok z niezmienionym składem zawodników. Barwy fabrycznej ekipy bronić ponownie będą Maverick Viñales, który w ubiegłym sezonie odniósł dwa zwycięstwa i dodatkowo czterokrotnie stawał na podium, a także Valentino Rossi, który dwa razy finiszował w pierwszej trójce. Wiadomo już jednak, że w przyszłym roku utytułowanego Włocha zastąpi Fabio Quartararo, który w poprzedniej odsłonie mistrzostw był zdecydowanie najlepszym debiutantem, znajdując się na podium 7 razy.

Viñales powiedział, że celem na ten sezon będzie walka o tytuł oraz zwycięstwa, a ubiegłoroczna wygrana z Malezji jest dobrym wyznacznikiem ustawień motocykla na nadchodzące testy na torze Sepang.

„Pod koniec ubiegłego sezonu byliśmy w dobrej formie, więc bardzo się cieszę, że znów mogę zacząć pracować nad naszym celem, jakim jest zdobycie tytułu oraz możliwie najwięcej zwycięstw. Nie mogę doczekać się ponownej jazdy moją M1. Po raz ostatni jeździłem tutaj w Malezji w sezonie 2019, kiedy to wygraliśmy. To naprawdę pozytywne wspomnienie, które dodatkowo oznacza, że mamy dobry punkt startowy pod względem ustawień, więc powinniśmy w stanie zabrać się prosto do pracy od pierwszego dnia testów w Sepang. Bardzo dobrze wykorzystałem zimową przerwę. Przeprowadziłem dużo fizycznych treningów oraz jazdy, aby upewnić się, że moje ciało i umysł są w doskonałej formie. Musimy ciężko pracować i od samego początku koncentrować się na naszym celu, więc właśnie to zamierzamy robić” – stwierdził Viñales.

Z kolei Rossi po dość przeciętnym ubiegłorocznym sezonie zamierza nadrobić w tym roku, skupiając się na intensywnej pracy od samych testów, na które Yamaha przygotowała sporo części do sprawdzenia.

„Z jakiegoś powodu zimowe miesiące zawsze wydają się o wiele dłuższe niż letnie w trakcie sezonu MotoGP – te wręcz mijają niezauważenie! Cieszę się z powrotu na tor oraz ponownej jazdy. Podczas przerwy byłem w stanie zrelaksować się, a także wziąć udział w kilku fajnych wydarzeniach powiązanych z jazdą, ale teraz nadszedł czas, aby poważnie potraktować rok 2020. Jestem bardzo ciekawy, jakie kroki będziemy mogli wykonać podczas testów w Sepang. Na pewno Yamaha przygotowała dla nas nowe części do sprawdzenia, a pierwsze tegoroczne okrążenia na motocyklu MotoGP po przerwie zimowej zawsze są swego rodzaju sensacją – jest to coś, co naprawdę sprawia mi przyjemność. Na pewno mamy przed sobą dużo pracy, ale zespół i ja jesteśmy na to gotowi” – podkreślił Rossi.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Yamahy

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league