Repsol Honda zaprezentowała malowanie na nowy sezon MotoGP

Zespół Repsol Honda ujawnił tegoroczne malowanie swoich motocykli, których dosiadać będą bracia Márquez: mistrz świata Marc oraz Álex.

We wtorek japoński zespół zorganizował prezentację na żywo w indonezyjskiej Dżakarcie. Na niej obecne było zarówno szefostwo zespołu, jak również sami zawodnicy. Po zakończeniu kariery przez Jorge Lorenzo w ubiegłym roku (choć teraz podjął się ponownej współpracy z Yamahą jako zawodnik testowy), jego miejsce zajął młodszy brat Marca – Álex, który w ubiegłym sezonie wywalczył mistrzostwo Moto2. Jak powiedział Marc Márquez, motywacja na ten rok jest taka sama jak w poprzednich sezonach i zamierza w pełni skupić się na kolejnej obronie mistrzowskiego tytułu.

„Cieszę się, że znów przyjechałem do Indonezji; tutejsza atmosfera jest taka jak nigdzie indziej i wspaniale jest móc rozpocząć nasze tegoroczne działania” – powiedział Marc Márquez. „Nasze prezentacje są zawsze ważne, aby pomóc nam wrócić do rytmu na ten rok. Podchodzimy do tego sezonu z takim samym nastawieniem, jak do poprzedniego i wcześniejszych – z pełnym skupieniem i gotowością do współpracy z Repsol Honda Team, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Wspólnie z HRC i Repsolem zdobyliśmy niesamowite rzeczy, a kontynuacja tego sukcesu jest dla mnie ogromnym źródłem motywacji. Teraz z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie kolejnego sezonu i ponowną rywalizację na RC213V”.

Z kolei Alex Márquez dodał: „To zaszczyt móc być częścią tej rodziny, jakim jest Repsol Honda Team. Już odczułem to wyjątkowe wrażenie, kiedy po raz pierwszy wszedłem do garażu, aby pracować z nimi, a teraz spotykam się ze światem podczas prezentacji – naprawdę czuję się częścią zespołu Repsol Hondy. Wiem, że w 2020 roku jest wiele do nauczenia się, ale jestem gotowy do poświęcenia, aby dać z siebie wszystko. Postaram się codziennie stawać się lepszym oraz uczyć się, licząc, że krok po kroku będę mógł mieć coraz lepszy sezon”.

Tegoroczny sezon MotoGP rozpocznie się 8 marca nocnym wyścigiem o Grand Prix Kataru.

Źródło: motogp.com

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league