Yamaha ogłosiła, że Fabio Quartararo na początku przyszłego sezonu przejdzie do fabrycznego zespołu, gdzie zastąpi Valentino Rossiego. Japońska ekipa oświadczyła przy okazji, że jest w stanie zagwarantować utytułowanemu Włochowi motocykl w przypadku, gdyby chciał pozostać w MotoGP.

Po wczorajszym ogłoszeniu przedłużenia kontraktu z Maverickiem Viñalesem, Yamaha ogłosiła nawiązanie ściślejszej współpracy ze swoim podopiecznym Quartararo, który pokazał niesamowitą formę w swoim ubiegłorocznym debiutanckim sezonie MotoGP, choć do pełni szczęścia zabrakło mu zwycięstwa. W ten sposób Yamaha określiła swoją wizję na przyszłość, stawiając na młody duet.

„Jestem zachwycony tym, co osiągnęli moi menedżerowie na przestrzeni ostatnich miesięcy wspólnie z YMC. To nie było łatwe do ustalenia, ale teraz mam jasny plan na następne trzy lata i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Będę ciężko pracował, tak jak w zeszłym roku i jestem bardzo zmotywowany do osiągnięcia świetnych wyników. Czuję, że przerwa zimowa jest zbyt długa – jestem bardzo podekscytowany, że w przyszłym tygodniu będę mógł jeździć moją nową YZR-M1, a także ponownie spotkać się i pracować z załogą. Chcę podziękować YMC oraz Petronas Yamaha SRT za danie mi możliwości awansu do MotoGP w 2019 roku. W tym roku dam z siebie wszystko, aby znów mogli być dumni” – powiedział Quartararo.

Na chwilę obecną nie jest znana dalsza przyszłość Valentino Rossiego w MotoGP, jednak japoński zespół poinformował, że będzie w stanie wesprzeć ewentualne dziania Włocha w mistrzostwach w 2021 roku. Wszelkie decyzje w tej sprawie mają zapaść do połowy roku.

„Yamaha oraz Rossi wspólnie uzgodnili, że osobista decyzja w sprawie tego, czy Włoch pozostanie aktywnym zawodnikiem mistrzostw świata MotoGP, zostanie podjęta w połowie sezonu 2020” – czytamy w oświadczeniu.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Yamahy

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race