Viñales przedłuża kontrakt z Yamahą do 2022 roku

Zespół Yamaha ogłosił przedłużenie kontraktu z obecnym zawodnikiem ekipy Maverickiem Viñalesem co najmniej do zakończenia sezonu 2022.

Viñales dołączył do MotoGP w 2015 roku i zadebiutował w królewskiej klasie wraz z Suzuki. Do Yamahy przeszedł na początku 2017 roku, sięgając na koniec sezonu po trzecie miejsce w klasyfikacji. W sezonie 2018 był czwarty, zaś rok temu zmagania ponownie ukończył na trzecim miejscu. Hiszpan do tej pory odniósł sześć zwycięstw i 19 razy stawał na podium, zaś 9-krotnie stawał na pole position.

„Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ pozostaję w obecnym zespole. To będzie mój drugi rok z obecną załogą, a po tym mam jeszcze przed somą kolejne dwa lata, na które czekam. Jestem naprawdę podekscytowany! Myślę, że jeśli nadal będziemy ciężko pracować, będziemy iść w dobrym kierunku. Dla mnie bardzo ważne było ogłoszenie przedłużenia kontraktu przed startem sezonu, ponieważ jestem bardzo zmotywowany i chciałem w pełni skupić się na sezonie 2020. Nie chciałbym poświęcać zbyt dużo czasu na myśleniu o przyszłości” – powiedział Viñales.

„Nie było powodów, aby opuścić Yamahę, ponieważ ten zespół jest dla mnie niczym rodzina. Yamaha daje mi dużo wsparcia i, jak powiedziałem, mam własny zespół, co jest aspektem, którego potrzebuję. Musimy nadal pracować i być silnym. Naszym głównym celem jest, jak zawsze, stać się mistrzami świata i spróbować dać Yamasze status numeru jeden. Na pewno dam z siebie wszystko, aby sprawić, by nasz zespół był dumny. Chciałbym podziękować Yamasze za powierzoną wiarę we mnie. Powierzają we mnie dużo ufności, a ja naprawdę mam zaufanie wobec naszego partnerstwa. Myślę, że obaj będziemy rozwijać się bardzo szybko i nadal będziemy naciskać”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Monster Energy Yamaha MotoGP

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league