Ducati zaprezentowało Desmosedici GP20 na sezon 2020

Zespół Ducati jako pierwszy ujawnił motocykl na tegoroczny sezon motocyklowych mistrzostw świata, dokonując prezentacji we włoskiej Bolonii.

Desmosedici GP20 będzie zawierało w sobie odświeżone kolory czerwieni z kilkoma akcentami czerni i chromu. Nie zmieni się z kolei skład zespołu – w tym roku Ducati nadal reprezentować będą Andrea Dovizioso i Danilo Petrucci.

Jak powiedział Dovizioso, nie jest łatwo przewidzieć, jak będzie wyglądać ten sezon dla włoskiej ekipy, ale liczy na to, że postęp będzie widoczny, a po trzecim z rzędu wicemistrzostwie zamierza celować wyżej.

„Rok 2019 był interesujący i pozwolił nam zrozumieć kilka aspektów, które pomogą nam się poprawić i pomóc w rozwoju w sezonie 2020. W ubiegłym roku ukończyliśmy rywalizację jako wicemistrz po raz trzeci z rzędu, będąc za Markiem Márquezem – zawodnikiem, który rok temu z pewnością zrobił różnicę, ale my również staraliśmy się dobrze zarządzać naszym potencjałem. Każdy rok ma swoją historię i nie jest łatwo przewidzieć, co stanie się tym sezonie. Nasz cel jest jasny: chcemy ponownie walczyć o tytuł. Razem z Ducati ciężko pracujemy, aby powrócić silniejszym niż kiedykolwiek wcześniej. W porównaniu do ubiegłego roku oczekuję bardziej konkurencyjnych rywali, ale my również rozwinęliśmy się w dużym stopniu i jestem pewien, że będziemy w stanie kontynuować pozytywny trend” – powiedział Dovizioso.

Z kolei Petrucci dodał, że ubiegły sezon był jego najlepszym w karierze od strony uzyskanych rezultatów i wierzy w to, że ubiegłoroczne pierwsze zwycięstwo w MotoGP pozwoli mu na szybszy rozwój i dokonanie kolejnych kroków naprzód.

„Sezon 2019 był dla mnie pozytywny pomimo kilku trudności pod koniec roku. To był mój najlepszy sezon w MotoGP pod względem wyników. Sięgnąłem po pierwsze zwycięstwo w Mugello podczas fantastycznego wyścigu przed własną publicznością i kibicami Ducati. Ten wynik poprawił moją pewność siebie i zmotywował mnie, abym poprawił się jeszcze bardziej w tym roku. Wiem, że nasi rywale wrócą silniejsi, ale ja się również do tego zaliczam. Z każdym sezonem poprawiam się i rozwijam, a w tym roku chcę potwierdzić moje wyniki i poczynić dalsze kroki w porównaniu do ubiegłego roku”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ducati

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league