Zarco zawodnikiem ekipy Avintia w przyszłym sezonie MotoGP

Zespół Avintia Racing ogłosił nawiązanie współpracy z Johannem Zarco, który swój kontrakt podpisał bezpośrednio z Ducati. Francuz będzie zespołowym kolegą Tito Rabata i zastąpi Karela Abrahama.

Dwukrotny mistrz Moto2 przez nieco ponad połowę minionego sezonu był fabrycznym zawodnikiem KTM, jednak rozwiązano kontrakt już po rundzie na Misano z powodu kiepskich wyników i braku zadowolenia z jazdy austriackim motocyklem. Wystąpił on ponadto w trzech ostatnich wyścigach sezonu, zastępując w ekipie LCR Honda Takaaki Nakagamiego, który musiał przejść operację barku.

Sądzono, że Zarco mógł zastąpić w fabrycznym zespole Hondy Jorge Lorenzo, który tuż przed wyścigiem w Walencji ogłosił zakończenie kariery w MotoGP, jednak jego posadę otrzymał ostatecznie młodszy brat Marca Márqueza – Álex. Później Francuza łączono z przejściem właśnie do Avintii, jednak początkowo stwierdził, że wolałby wrócić do Moto2, niż jeździć dla tego zespołu, jednak sytuacja się nieco zmieniła.

W międzyczasie Avintia uzyskała status zespołu satelickiego Ducati, zaś Zarco podpisał kontrakt bezpośrednio z ekipą fabryczną i będzie jeździć na tegorocznym Desmosedici GP19 w Avintii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wliczając w to przyzwoite wyniki, Zarco będzie mógł liczyć na awans do fabrycznego zespołu Ducati już w 2021 roku.

 „Cieszę się z możliwości ogłoszenia podpisania kontraktu z Ducati na sezon 2020, gdzie będę jeździć w zespole Reale Avintia Racing. Moja lewa kostka szybko dochodzi do siebie. Mogę teraz cieszyć się zimą, wypoczywając wraz z rodziną, a niedługo wznowię treningi” – powiedział Zarco.

Z kolei właściciel zespołu Avintia Raúl Romero liczy na to, że nawiązanie współpracy z Zarco pozwoli ekipie na stałą walkę o pozycje w czołowej dziesiątce.

„Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany z przybycia do naszego zespołu tak wspaniałego zawodnika, jak Johann Zarco dzięki Ducati. To dodatkowo wzmacnia rozwój zespołu po przedłużeniu umowy z producentem z Borgo Panigale [Ducati], dokonując skoku w jakości poprzez otrzymanie statusu zespołu satelickiego. Cały ten pakiet pozwoli na torze na odzwierciedlenie wysiłku wykonanego w ostatnich latach. Mamy nadzieję, że Johann i Tito będą stale znajdować się w czołowej dziesiątce i staną się punktem odniesienia. Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym sponsorom za ich wysiłki w ostatnich latach – bez nich nie byłoby to możliwe” – mówił Romero.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ducati

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league