Márquez przejdzie operację barku

Marc Márquez w środę 27 listopada podda się operacji barku, którego stan pogorszył się po wywrotce podczas pierwszego dnia testów MotoGP w Jerez, zaś sama kontuzja została odniesiona w Sepang.

Po zakończeniu ubiegłego sezonu Márquez przechodził już operację lewego barku. Tym razem zabieg zostanie przeprowadzony na prawym barku, zaś zespół Hiszpana Repsol Honda Team potwierdził, że środowa operacja będzie zbliżona do ubiegłorocznej.

„Podczas tej zimy wolałbym mieć miłe wakacje i spędzić nieco wolnego czasu po świetnym sezonie 2019 – ale nadszedł czas na operację prawego barku” – powiedział Márquez. „Jak wszyscy wiedzą, ostatnia zima była dla mnie bardzo trudna z powodu zabiegu na lewym barku, który był poważnie kontuzjowany. Chcę uniknąć sytuacji, w której moje prawe ramię będzie w tym stanie w przyszłości, więc często rozmawiałem z lekarzami, aby sprawdzić dostępne możliwości”.

„Przed Motegi miałem podobne problemy z barkiem, a potem po wywrotce z Malezji doszło do przemieszczenia. Tutaj podczas testów [w Jerez] doszło do kolejnego przemieszczenia, więc wspólnie z lekarzami podjęliśmy decyzję, że najlepszą opcją jest operacja, aby uniknąć sytuacji z drugim ramieniem. [Dojście do sprawności] zajmie mniej więcej tyle samo czasu i będziemy pracować w ten sam sposób, aby przyjechać do Malezji w najlepszej możliwej formie”.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league