Álex Márquez zespołowym kolegą Marca Márqueza w Repsol Hondzie

Zespół Repsol Honda oficjalnie potwierdził, że od przyszłego sezonu kolegą Marca Márqueza będzie jego młodszy brat – Álex Márquez, który przejdzie do MotoGP jako mistrz Moto2.

Álex Márquez wywalczył w tym sezonie mistrzostwo pośredniej kategorii po spędzeniu w niej pięciu sezonów. Wcześniej w 2014 roku Hiszpan został również mistrzem Moto3. Zastąpi on swojego rodaka Jorge Lorenzo, który w miniony czwartek przed Grand Prix Walencji ogłosił zakończenie wyścigowej kariery.

„Honda Racing Corporation ma przyjemność ogłosić, że podpisanie kontraktu z dwukrotnym mistrzem świata Álexem Márquezem. Młody hiszpański zawodnik dołączy do Repsol Honda Team na rocznej umowie. Przejdzie on z pośredniej klasy, aby stać się zespołowym kolegą ośmiokrotnego mistrza świata Marca Márqueza w 2020 roku i zaliczyć swój debiutancki sezon w klasie królewskiej na motocyklu Honda RC213V”.

Wcześniej do roli drugiego zawodnika Repsol Hondy przymierzany był Johann Zarco, który po odejściu w tracie sezonu z fabrycznej ekipy KTM zastąpił w trzech ostatnich wyścigach Takaaki Nakagamiego w LCR Hondzie. Uważa się, że teraz Francuz prowadzi rozmowy z ekipą Avintia, ale też rozważa powrót do Moto2, gdzie mógłby właśnie zastąpić Álexa Márqueza w zespole Marc VDS Moto2.

Źródło: hondaracingcorporation.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league