Lecuona zadebiutuje w MotoGP w GP Walencji

Iker Lecuona zaliczy swój debiut w MotoGP podczas kończącego sezon wyścigu o Grand Prix Walencji, gdzie zastąpi Miguela Oliveirę w zespole Red Bull KTM Tech 3.

Oliveira w niedzielę przeszedł operację prawego barku po potężnym wypadku, do którego doszło w czwartej sesji treningowej na australijskim torze Phillip Island – wówczas silny wiatr zepchnął Portugalczyka z toru na trawę, po czym zawodnik przy dużej prędkości wywrócił się, odnosząc kontuzje obu nadgarstków, a także prawego barku. Oliveira jeszcze w poprzedni piątek próbował jazdy na motocyklu w Malezji, jednak zrezygnował z dalszej części weekendu na Sepang po przejechaniu zaledwie czterech okrążeń.

Po udanej operacji barku, Oliveira teraz będzie musiał wypoczywać do lutego przyszłego roku, co oznacza dla niego brak wytężonej aktywności fizycznej, a także jazdy na motocyklu. Z tego względu KTM poprosił dotychczasowego zawodnika Moto2 Lecuonę o zastępstwo na kończącą tegoroczny sezon rundę w Walencji. Hiszpan tym samym zaliczy debiut w MotoGP kilka dni wcześniej niż zakładano, ponieważ miał i tak wystąpić w posezonowych oficjalnych testach na Ricardo Tormo.

Lecuona już wcześniej był potwierdzony jako zawodnik ekipy Tech 3 na przyszły sezon, zaś jego zespołowym kolegą będzie wspomniany Oliveira. Z kolei w fabrycznym zespole KTM jeździć będą Pol Espargaró i Brad Binder.

„Taka szansa występu w moim domowym Grand Prix jest dla mnie dumnym momentem. Musimy cieszyć się tym pięknym doświadczeniem, ale przede wszystkim nauczyć się jak najwięcej na przyszłość. Wszystko to nie byłoby możliwe bez pomocy i wsparcia ze strony Hervé Poncharala [założyciela Tech 3], jak również Eitana Butbula i niesamowitej ekipy American Racing Team, która pomogła mi w rozwoju zarówno jako motocyklista, ale też jako człowiek. Chciałbym również życzyć szybkiego powrotu do zdrowia Oliveirze, który będzie w przyszłym sezonie moim zespołowym kolegą. W Walencji dam z siebie wszystko, jak zawsze z resztą” – powiedział Lecuona.

W Moto2, gdzie na co dzień startował Lecuona, na rundę w Walencji zastąpi go Sean Dylan Kelly, który będzie drugim Amerykaninem w tej kategorii.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Tech 3

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league