Brad Binder zawodnikiem KTM w przyszłym sezonie MotoGP

KTM potwierdził, że Brad Binder zostanie zespołowym kolegą Pola Espargaró w fabrycznym zespole, zaś Iker Lecuona znajdzie się obok Miguela Oliveiry w satelickiej ekipie Tech 3.

Kilka dni temu w padoku MotoGP mówiło się, że partnerem Espargaró w KTM-ie będzie Lecuona, ponieważ Binder był już wcześniej ogłoszony jako zawodnik Tech 3. Dzisiaj z rana austriacki producent poinformował jednak, że dojdzie do zamiany miejsc, dzięki której to Binder znajdzie się w fabrycznym zespole, a Lecuona wyląduje w Tech 3. Te roszady spowodowane są głównie przez przedwczesne zakończenie współpracy z Johannem Zarco po rundzie na torze Mugello.

„Było jasne, że nasze plany na sezon 2020 muszą ulec zmianie po ogłoszeniu [zakończenia współpracy z Zarco] w połowie sezonu” – powiedział Pit Beirer, dyrektor ds. motorsportu KTM. „Po kilku przemyśleniach i rozmowach postanowiliśmy pójść w tym kierunku i pozwolić młodym chłopakom z dobrą dozą doświadczenia z innych kategorii  na pokazanie nam, co potrafią”.

„Brad jest zawodnikiem, który przeszedł przez strukturę KTM i nie mamy żadnych wątpliwości, że może wejść do zespołu Red Bull KTM i nadal pokazywać ten sam styl oraz postawę, którą od dawna widzieliśmy. Iker wchodzi do zespołu Red Bull KTM Tech 3 i jesteśmy pewni, że Hervé i jego ludzie będą w stanie pomóc i rozwinąć kolejnego debiutanta, tak jak to zrobili w tym roku z Miguelem. Wiemy, że wykonujemy dobre i ekscytujące kroki naszego projektu MotoGP, a dzięki ustaleniu wszystkiego na następny sezon, możemy teraz naprawdę zacząć przygotowywać się do nowego rozdziału”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej KTM

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league