Quartararo przed Viñalesem w drugim treningu

Fabio Quartararo uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas drugiej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem MotoGP o Grand Prix Tajlandii, pokonując między innymi Mavericka Viñalesa. Na swój motocykl powrócił z kolei Marc Márquez, który w pierwszym treningu zaliczył groźnie wyglądającą wywrotkę.

Márquez, który już w niedzielę ma szansę na obronę mistrzowskiego tytułu, w pierwszym treningu w siódmym zakręcie zaliczył groźny high-side, po którym został zabrany do centrum medycznego, gdzie nie stwierdzono nic poważnego. Mimo bólu w biodrze, plecach i nogach, zawodnik Repsol Hondy przystąpił do FP2, w którym prezentował konkurencyjne tempo i nie okazywał prawie żadnych oznak dyskomfortu. W czasie sesji podczas symulacji wyścigowej pokonał on osiem okrążeń, na których był średnio sekundę szybszy niż większość rywali. Márquez, w przeciwieństwie do innych, nie zdecydował się jednak w końcówce założyć miękkiej opony, przez co nie uplasował się w ścisłej czołówce.

Ten zaszczyt przypadł Quartararo, który na twardym przodzie i miękkim tyle Michelin uzyskał 1:30,404, pokonując fabrycznego zawodnika Yamahy Viñalesa o 0,193 sekundy. Trzeci czas uzyskał zespołowy kolega Quartararo z Petronas Yamahy Franco Morbidelli, zaś Jack Miller przeszkodził w idealnej sesji dla japońskiego producenta, plasując swoje Ducati na czwartym miejscu.

Piąty był Valentino Rossi, zaś Márquez ostatecznie został sklasyfikowany na szóstej pozycji. Siódme miejsce zajął Aleix Espargaró, z ósmym czasem zameldował się Andrea Dovizioso, a czołową dziesiątkę uzupełnił duet ekipy Suzuki: Joan Mir i Alex Rins. Jedenasty czas przypadł Danilo Petrucciemu, dwunasty był Francesco Bagnaia, a kolejne dwie pozycje przypadły duetowi ekipy LCR Honda: Calowi Crutchlowowi i Takaaki Nakagamiemu.