Pol Espargaró nie stanie na starcie jutrzejszego wyścigu MotoGP o Grand Prix Aragonii z powodu kontuzji odniesionej na skutek wywrotki w czwartej sesji treningowej.

Zawodnik KTM-a w wolnym treningu tuż przed kwalifikacjami zaliczył groźnie wyglądający high-side na wyjściu z sekcji zakrętów 8-9, bardziej znanych jako odwrócony korkociąg. Hiszpan wyleciał przez swój motocykl i zaliczył twarde lądowanie na poboczu. Natychmiast złapał się za swój nadgarstek i nie był w stanie o własnych siłach opuścić toru, a także nie wystartował w kwalifikacjach.

Po zabraniu Espargaró do centrum medycznego potwierdzono, że motocyklista na skutek upadku doznał złamania lewej kości promieniowej bez przemieszczenia. Niedługo po wykonaniu dodatkowych badań ma zapaść decyzja na temat tego, czy zawodnik będzie wymagać przeprowadzenia operacji.

Z tego względu jedynym zawodnikiem fabrycznym KTM-a podczas jutrzejszego wyścigu będzie Mika Kallio, który tuż przed Grand Prix Aragonii został powołany przez zespół na miejsce zwolnionego Johanna Zarco i będzie startować w ekipie do końca sezonu. Fin w dzisiejszych kwalifikacjach w Q1 odnotował dziewiąty czas, w wyniku czego do rywalizacji wystartuje z 19. pola.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race