Austria w kalendarzu MotoGP do 2025 roku

MotoGP potwierdziło przedłużenie kontraktu na organizację wyścigu o Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring do 2025 roku.

Austria powróciła do kalendarza MotoGP w sezonie 2016 po dokonaniu renowacji ukończonej dwa lata wcześniej. Przez dotychczasowe trzy sezony triumfatorami rundy byli ówcześni zawodnicy Ducati: Andrea Iannone (2016), Andrea Dovizioso (2017) i Jorge Lorenzo (2018).

Poprzedni kontrakt obowiązywał do 2020 roku, jednak już teraz Dorna Sports oraz włodarze toru Red Bull Ring zdecydowali się na przedłużenie współpracy na kolejne cztery lata do sezonu 2025 włącznie.

„Dla mnie MotoGP to najbardziej atrakcyjna seria wyścigowa na świecie. Oferuje sport motorowy w swojej najczystszej formie. MotoGP powracało na Red Bull Ring już od czterech lat, a podekscytowanie i entuzjazm z tym związany pozostaje niezmienny. Z przyjemnością będziemy witać wyścigi motocyklowe przez kolejne 5 lat po 2020 roku” – powiedział Dietrich Mateschitz, współzałożyciel firmy Red Bull.

„Dzięki zapewnieniu doświadczenia dla kibiców na torze, jak również widzów w ServusTV, przedłużenie kontraktu jest naszym długoterminowym zaangażowaniem w ten fascynujący sport i wyraz osobistej wdzięczności dla Carmelo Ezpelety”.

Z kolei CEO Dorna Sports Carmelo Ezpeleta dodał, że również cieszy się z przedłużenia współpracy z włodarzami toru Red Bull Ring, podkreślając, że jest to jeden z najładniejszych obiektów na świecie.

„Z wielką radością ogłaszam, że będziemy wracać na ten tor przynajmniej do 2025 roku. Chyba wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że jest to jeden z najpiękniejszych torów na świecie i z przyjemnością tutaj się ścigamy. Jako że jest to domowy tor KTM, to bardzo ważny weekend wyścigowy dla naszego najnowszego producenta oraz austriackiego sportu motorowego. Udogodnienia oraz organizacja jest wyśmienita, trybuny są wypełnione, a atmosfera tutaj w Spielbergu jest wspaniała – nie mogę doczekać się kolejnych lat współpracy” – dodał Ezpeleta.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej MotoGP

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league