Márquez najszybszy również w trzecim treningu

Marc Márquez uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas trzeciego treningu wolnego MotoGP przed jutrzejszym wyścigiem o Grand Prix Niemiec. Hiszpan był szybszy między innymi od Fabio Quartararo oraz Mavericka Viñalesa. W Q1 z kolei po raz kolejny w ostatnim czasie zobaczymy Valentino Rossiego, a także Andreę Dovizioso.

Márquez swój najlepszy czas okrążenia, który wyniósł 1:20,347, uzyskał podczas swojego ostatniego przejazdu i uplasował się przed Quartararo, który sesję zakończył po dosyć groźnym momencie w 11. zakręcie, gdzie na wyjściu jego motocykl zarzuciło kilka razy. Francuz następnie zjechał do boksu, wyraźnie sygnalizując problem z lewym nadgarstkiem, po czym został on zabrany do centrum medycznego na przeprowadzenie dodatkowych badań.

Słaby trening zaliczył także Dovizioso, który uplasował się dopiero na 14. miejscu i będzie musiał wziąć udział w pierwszej części kwalifikacji. Obok zawodnika Ducati powalczy jego rodak Rossi, któremu zabrakło zaledwie 0,007 sekundy do wywalczenia awansu do Q2. Pierwsza część sesji nie była zbytnio udana dla wszystkich zawodników Yamahy – Quartararo, Maverick Viñales i Franco Morbidelli wyjeżdżali w żwir w pierwszym zakręcie z powodu problemów z wyhamowaniem motocykla, jednak po naprawieniu usterki podkręcili oni swoje tempo, dzięki czemu Quartararo był drugi, zaś Viñales trzeci.

W końcówce świetnym okrążeniem popisał się Cal Crutchlow, który awansował na czwarte miejsce, wyprzedzając Rinsa. Morbidelli z kolei uplasował się na szóstej lokacie Na siódmym miejscu znalazł się Danilo Petrucci, a Jack Miller był ósmy. Z dziewiątym czasem zameldował się Joan Mir, a czołową dziesiątkę zamknął Pol Espargaró mimo wywrotki na ostatnim okrążeniu w trzecim zakręcie.