Viñales najszybszy w trzecim deszczowym treningu GP Francji

Maverick Viñales uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas trzeciej, mokrej sesji treningowej przed motocyklowym wyścigiem o Grand Prix Francji.

Ze względu na to, że od samego początku sesji tor był mokry, zawodnicy nie byli w stanie poprawić swoich wyników z wczoraj i tym samym o tym, kto wywalczył bezpośredni awans do Q2, zadecydowały piątkowe rezultaty. Na czele tego treningu znalazł się Viñales, który pod koniec jazd uzyskał 1:42,498, pokonując Marca Márqueza o 0,180 sekundy. Na trzeciej pozycji znalazł się z kolei Jack Miller, który znany jest z dobrej formy na mokrej nawierzchni.

Na czwartym miejscu znalazł się Alex Rins, a za jego plecami uplasował się Johann Zarco. Danilo Petrucci wylądował na szóstej pozycji, a siódmy był Jorge Lorenzo, który także popisał się dobrym tempem mimo obaw o swoją szybkość na mokrej nawierzchni na Hondzie. Z ósmym czasem trening ukończył Pol Espargaró, a czołową dziesiątkę uzupełnili Andrea Dovizioso oraz Valentino Rossi.

Rossi jest jednym z pechowców zmiany pogody w porównaniu z wczoraj. Włoch po dwóch wolnych treningach w łączonym zestawieniu znajdował się na 14. miejscu i przez mokre warunki nie był w stanie poprawić swojego czasu, w wyniku czego po raz drugi z rzędu będzie musiał powalczyć w Q1.