Organizatorzy motocyklowego wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii potwierdzili przedłużenie kontraktu z Dorną na organizację rundy MotoGP co najmniej do 2021 roku, dodając również, że w najbliższej przyszłości dojdzie do wymiany nawierzchni.

Ubiegłorocznego wyścigu MotoGP na Silverstone nie udało się rozegrać z powodu ulewnych opadów deszczu, które wówczas nawiedziły rejon. Głównym winowajcą anulowania rywalizacji uznano jednak poprzednie prace przy wymianie nawierzchni, które doprowadziły do tego, że kanały odprowadzające wodę nie działały poprawnie. Po tym incydencie mówiło się, że przyszłość GP Wielkiej Brytanii na tym torze stoi pod sporym znakiem zapytania, jednak od tamtego czasu udało się osiągnąć porozumienie.

Ostatecznie Silverstone utrzyma swoje miejsce w kalendarzu MotoGP do co najmniej 2021 roku. W oświadczeniu dodano także, że od czerwca rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni. Zakończą się one jeszcze przed wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii na tym samym torze.

„Przedłużenie kontraktu z Silverstone jest oznaką zaufania wobec toru, aby organizować udaną rundę MotoGP przez kolejne trzy lata” – powiedział CEO Dorny Sports Carmelo Ezpeleta. „Silverstone jest jednym z najbardziej historycznych obiektów MotoGP i ściśle współpracujemy z włodarzami, aby zapewnić, że przyszłość wyścigu będzie udana”.

„Będziemy pomagać przy wszelkich zmianach, które należy przeprowadzić w odniesieniu do nawierzchni toru po wydarzeniach z ubiegłorocznej rundy. Z niecierpliwością oczekujemy dalszej współpracy z Silverstone nad najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu wyścigów motocyklowych w Wielkiej Brytanii”.

Wyścig Formuły 1 na Silverstone odbędzie się 14 lipca, zaś runda MotoGP – 25 sierpnia.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race