Nowy satelicki zespół Yamahy – Petronas SRT – ujawnił barwy, z jakimi będzie rywalizować w swoim pierwszym sezonie w Motocyklowych Mistrzostwach Świata.

Ekipa przejęła status jedynego satelickiego zespołu Yamahy po Tech 3, który od tego sezonu będzie rywalizować na motocyklach KTM. Prezentacja Yamahy SRT odbyła się w Petronas Towers w Kuala Lumpur w Malezji – siedzibie głównego sponsora zespołu. Motocykle będą posiadać charakterystyczne dla Petronasa barwy czarno-turkusowe.

„Czuję, że bierzemy udział w wielkim przedsięwzięciu” – powiedział Franco Morbidelli. „Petronas i SIC również dokonują wspaniałych rzeczy, więc jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że osiągniemy dobre wyniki i sprawimy, że ludzie będą szczęśliwi”.

Zapytany, czy podczas przedsezonowych testów nadal będzie w stanie zaprezentować dobre tempo jako zawodnik Yamahy, Włoch odparł: „Na pewno spróbuję. Zaczęliśmy dobrze i od samego początku nieźle sobie radziliśmy. Postaram się stać możliwie najlepszym motocyklistą. Muszę podziękować wszystkim z Petronasa za tę szansę. Ponownie podkreślę, że robimy coś wspaniałego. Zrobimy maksimum, aby byli z nas dumni”.

Jego zespołowy kolega Fabio Quartararo, który zaliczy awans z Moto2 i stanie się najmłodszym zawodnikiem w MotoGP tym sezonie, opowiedział o wrażeniach z pierwszej jazdy motocyklem królewskiej klasy podczas ubiegłorocznych testów w Walencji, podkreślając, że zmiana w porównaniu z Moto2 jest ogromna.

„Oczywiście pierwszy dzień w Walencji był niesamowity, wliczając w to moc motocykla oraz hamulce i elektronika – to gigantyczna zmiana względem Moto2. Wiemy, że z tych testów musimy wyciągnąć wiele wniosków, aby być gotowym na sezon, jednak czuję się dobrze. Na pewno jestem najmłodszy, ale nie muszę myśleć o wieku. Musimy myśleć o osiągach motocykla i zdobyć dobre wyniki” – mówił Quartararo.

Źródło: motogp.com

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race