Honda zaprezentowała motocykl na nowy sezon MotoGP

Zespół Repsol Honda przedstawił motocykle, na których aktualny mistrz świata Marc Márquez oraz jego nowy zespołowy kolega Jorge Lorenzo będą rywalizować w nadchodzącym sezonie Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Podobnie jak to miało miejsce do tej pory, również w tym roku maszyny oznaczone symbolem RC213V będą posiadały tradycyjne barwy: pomarańczowy, biały oraz czerwony. Motocykle zaprezentowano podczas specjalnej prezentacji, która odbyła się w środę w siedzibie Repsola w Madrycie. Obecni na niej byli zarówno Márquez, jak i Lorenzo, który w poniedziałek przeszedł udaną operację kontuzjowanego nadgarstka, jednak już teraz wiadomo, że zabraknie go podczas przedsezonowych testów w Malezji.

Jak stwierdził Márquez, jego celem na ten sezon będzie obrona mistrzowskiego tytułu.

„Bycie częścią rodziny Repsol Honda jest przywilejem. Kiedy byłem młody i gdy oglądałem wyścigi na kanapie w moim domu, chciałem nosić te barwy. Rozpoczęcie współpracy z Repsolem, uzyskanie wsparcia w Mistrzostwach Hiszpanii, a później współpraca z nimi w Mistrzostwach Świata, jest zaszczytem. Teraz jestem tutaj i pomagam Repsolowi oraz Hondzie w zdobyciu większej liczby tytułów, sprawiając, że ich historia staje się jeszcze bardziej udana. To sprawia, że jestem bardzo szczęśliwy” - powiedział Márquez.

„Kiedy jeździłem w Moto2, wiedziałem, że chcę znaleźć się w Repsol Hondzie i zdobyć tytuł MotoGP. Z tego też powodu, gdy dziennikarze pytają mnie, czy zamierzam zmienić zespół, myślę sobie: po co miałbym dokonywać zmian, jeśli jestem już częścią tej wspaniałej ekipy? Tutaj jesteśmy rodziną, a relacje z Repsolem i Hondą są fantastyczne, co jest bardzo ważne do zdobywania naszych celów każdego roku. Mam nadzieję, że pod koniec sezonu 2019 będziemy mogli wspólnie celebrować piękną okazję”.

Lorenzo, który w tym roku przeszedł z Ducati do fabrycznego zespołu Hondy, podkreślił, że cieszy się z dołączenia do ekipy z tak wielkimi osiągnięciami w MotoGP i zamierza zaprezentować się w nowym teamie z możliwie najlepszej strony.

„Repsol Honda jest w każdym aspekcie na zupełnie innym poziomie. Widziałem to podczas testów w Walencji, kiedy miałem wielu ludzi wokół mnie, którzy słuchali tego, co mam do powiedzenia. Marzeniem każdego zawodnika jest być częścią tego zespołu. Jestem bardzo wymagający wobec siebie i zawsze staram się jak najlepiej wykorzystać każdą sytuację. Chcę odpłacić zespołowi za powierzone we mnie zaufanie dobrymi wynikami. Jestem dumny z tego, że znalazłem się w zespole z tak wieloma zwycięstwami i wspaniałą historią, jak Repsol Honda” – mówił Lorenzo.

„Bardzo podoba mi się jazda na motocyklu. Dobrze spisuje się w zakrętach i jest bardzo łagodny. Dodatkowo pierwszego dnia tutaj zespół bardzo ciepło mnie przywitał. Moim głównym celem na rok 2019 jest przede wszystkim dojście do pełni sprawności i zademonstrowanie na torze, że faktycznie jesteśmy ekipą marzeń, o której ludzie tak mówią”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Repsol Hondy

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league