Organizator motocyklowego wyścigu o Grand Prix Argentyny ogłosił przedłużenie współpracy z Dorna Sports, dzięki czemu ta runda pozostanie w kalendarzu MotoGP co najmniej do 2021 roku.

Wyścig na torze w Termas de Río Hondo rozgrywany jest od sezonu 2014, kiedy to Argentyna powróciła do kalendarza mistrzostw po 14-letniej przerwie. Na liście zwycięzców tej Grand Prix znajdują się Marc Márquez (2 triumfy), Valentino Rossi, Maverick Viñales oraz Cal Crutchlow (po jednej wygranej).

„Zapowiedzieliśmy szóste z rzędu Grand Prix Argentyny w Termas de Río Hondo i podpisaliśmy przedłużenie kontraktu na lata 2020-21. Dorna Sports ponownie w nas zainwestowała. Jesteśmy z tego dumni, ponieważ wiele osób z pasją pracowało na ten wynik. Cieszymy się, ponieważ każdego wyścigowego weekendu liczba kibiców rosła, wywierając pozytywny wpływ na sport i ekonomię w Termas de Río Hondo oraz pośrednio w tym rejonie. Ci, którzy jeszcze nie byli na wyścigu w Argentynie, teraz mają szansę tego dokonać w ciągu trzech najbliższych lat, aby zobaczyć spektakularny zasięg imprezy MotoGP” – powiedział Gerardo Zamora, gubernator Santiago del Estero.

„Po raz pierwszy nastąpiła ciągłość, ponieważ wszyscy pracowaliśmy dużo nad tą kwestia od 2014 roku. Przedłużenie umowy pozwoli nam kontynuować prace, które zostały do tej pory wykonane i zrobić to z entuzjazmem, biorąc pod uwagę ogromne znaczenie rynku w Ameryce Łacińskiej dla MotoGP. Zawodnicy, zespoły oraz partnerzy uważają, że Termas de Río Hondo ma teraz ugruntowaną pozycję, podoba im się tor, a dokonane usprawnienia są ciągłe i zawsze pozytywne” – dodał Carles Jorba, dyrektor ds. operacyjnych Dorny.

Przyszłoroczny wyścig MotoGP o Grand Prix Argentyny odbędzie się 31 marca.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race