Pedrosa najszybszy na przesychającym torze

Dani Pedrosa uzyskał najlepszy czas drugiej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Japonii Motocyklowych Mistrzostw Świata. Za reprezentantem Hondy uplasowali idę Scott Redding i Danilo Petrucci.

Druga piątkowa sesja rozpoczęła się na mokrym torze, co zniechęciło zawodników do wyjazdu z alei serwisowej – po 15 minutach mniej niż połowa stawki miała przejechane mierzone okrążenie. Jako pierwszy opony bez bieżnika założył Jack Miller, który po kilku wolniejszych okrążeniach wskoczył na pierwsze miejsce z czasem 1:49,022, który dopiero w końcówce sesji został poprawiony przez Petrucciego.

Dwójka jadąca na Ducati nie cieszyła się czołowymi lokatami długo, bowiem ich osiągnięcia do końca sesji poprawili Pedrosa oraz Redding. Pierwszą piątkę uzupełnił Johann Zarco, za którym uplasowali się Hafizh Syahrin i Bradley Smith, a czołową dziesiątkę zamknęli Xavier Simeon, Thomas Lüthi oraz Sylvain Guintoli.