Marc Márquez jest zdania, że Jorge Lorenzo, który przejdzie do Repsol Hondy w przyszłym sezonie, łatwiej będzie mógł dostosować się do nowego motocykla.

Lorenzo miał spore trudności z jazdą na Ducati, na którym rywalizuje od początku ubiegłego roku. Hiszpan dopiero podczas ostatniego wyścigu o Grand Prix Włoch odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na motocyklu włoskiego zespołu, tuż przed ogłoszeniem przejścia na Hondę w przyszłym sezonie. Część osób uważa, że Lorenzo ponownie nie będzie w stanie poradzić sobie z nową dla niego maszyną, jednak Márquez, który będzie jego zespołowym kolegą, twierdzi inaczej.

„Honda to motocykl, który jest zupełnie inny w porównaniu z Yamahą, ale jest bliższy Ducati. To mu pomoże, ponieważ przychodzi z zespołu Ducati. W końcu jest dobrym zawodnikiem. Dobry zawodnik może potrzebować jednego wyścigu, jednego dnia lub jednego roku. Z pewnością jednak kiedy się tu znajdzie, będzie szybki”.

Pierwotnie Lorenzo był przymierzany do satelickiego zespołu Yamahy. Jak stwierdził Márquez, został poinformowany o podpisaniu kontraktu przez Hondę z obecnym zawodnikiem Ducati i zaakceptował ten ruch.

„Honda wykonała naprawdę dobrą robotę, prowadząc negocjacje z Jorge w tak cichy sposób. Wszystko szło dobrze. Przed ogłoszeniem powiedziałem ekipie, że posiadanie mocnego zespołowego kolegi jest najważniejszą rzeczą, ponieważ działa to pozytywnie na poziom teamu. Ważne jest, że to motocyklista z dużym doświadczeniem, który może przekazać wiele informacji zespołowi”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race