Za nami pierwszy trening królewskiej kategorii na torze Le Mans we Francji. Najlepszy czas sesji należał do obrońcy mistrzowskiego tytułu Marca Márqueza, drugi był Andrea Dovizioso, a trzeci Maverick Viñales.

Warunki panujące na torze były wyjątkowo dobre, od początku sesji świeciło słońce, a temperatura powietrza przekraczała 15 stopni. To zachęciło zawodników do szybkiego wyjazdu z alei serwisowej i sprawdzania ustawień na nadchodzący weekend. Na początku sesji zawodnicy wymieniali się rekordami poszczególnych sektorów i zmieniali się bardzo często na prowadzeniu, ale ich wyniki były dalekie od rekordowych rezultatów. Wszystko zmieniło się w końcówce sesji, kiedy to Maverick Viñales pojechał cztery bardzo szybkie kółka z rzędu i umocnił się na pozycji lidera, ale w końcówce jeszcze lepsze tempo zaprezentował Marc Márquez i to on zakończył pierwszy trening na czele stawki. Drugi był Andrea Doviozoso, który przez całe 45 minut cierpliwie pracował i poprawiał swoje czasy, by zakończyć sesję z bardzo niewielką stratą do lidera. Czołową trójkę zamknął Viñales, ale to Hiszpan prezentował najlepsze tempo przez większy czas sesji.

Za pierwszą trójką uplasowali się Cal Crutchlow, Johann Zarco i Valentino Rossi, tracąc do najlepszego czasu pierwszego treningu mniej niż trzy dziesiąte sekundy. Oczy większości kibiców zwrócone są szczególnie na Zarco, który powinien powalczyć o zwycięstwo w trakcie niedzielnego wyścigu. Siódmy był Andrea Iannone, który od kilku wyścigów prezentuje bardzo dobre i równe tempo i tutaj również powinien liczyć się w walce o wysokie lokaty. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Jorge Lorenzo, Bradley Smith i Pol Espargaro. Szczególnie zawodnicy KTM-a pokazali dobre tempo i niespodziewanie znaleźli się w pierwszej dziesiątce.

Poza pierwszą dziesiątką uplasowali się między innymi Danilo Petrucci, Dani Pedrosa, Jack Miller czy Alex Rins, ale pewne jest, że w drugim treningu cała czwórka będzie starała się poprawić czasy i awansować do pierwszej dziesiątki premiowanej awansem do decydującej części czasówki.

Wyniki

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race