TT: nowy król na wyspie Man – Michael Dunlop bije rekord wszechczasów

Michael Dunlop podczas tegorocznego Tourist Trophy Wyspy Man wyrównał już rekord swojego wuja, Joey’ego, wygrywając wyścig Supersport – swój 26 w karierze. Dwa dni później najmłodszy Dunlop do swojego dorobku dołożył wygraną numer 27, w Supertwin, stając się najlepszych zawodnikiem w historii.

Michael Dunlop w tym wyścigu ulicznych wokół Mountain Course na wyspie Man prowadził od startu do mety – ostatecznie w próbie czasowej był o aż 20 sekund lepszy od drugiego Petera Hickamana, od wyścigu Superbike 14-krotnego triumfatora TT. Trzeci był Dominic Herbertson, debiutujący na podium imprezy.

Isle of Man TT to impreza odbywająca się na wyspie Man od 1907 roku. Aktualnie zawodnicy na motocyklach mogą zmierzyć się maksymalnie 10 wyścigach (bo tyle się ich odbywa) na torze o długości 37 ¾ mili, poprowadzonym ulicami wyspy pędząc nawet 322 km/h (prędkość maksymalna Michaela Dunlopa w tegorocznym TT).

Od tego najlepszym zawodnikiem w historii jest Michael Dunlop – tuż za nim w klasyfikacji wszechczasów jest jednak jego wujek, Joey Dunlop, który stracił życie niedługo po swoim 26 zwycięstwie, podczas wyścigu w Estonii (podczas zawodów życia stracili też ojciec Michaela, Robert, oraz jego brat, William). Trzeci w zestawieniu najlepszych jest John McGuinness, dalej ścigający się w Tourist Trophy, który zwyciężał 23 razy.

Isle of Man TT potrwa do niedzieli, 8 czerwca – imprezę zakończy Senior TT, tradycyjna część Tourist Trophy od 1907 roku, która w latach 1949-1976 była częścią Motocyklowych Mistrzostw Świata (MotoGP).

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze